FRÉZKY NA NEHTY
ENII NAILS přichází s novou kolekcí brusných nehtových fréz. Do svého portfolia jsme zařadili vysoce kvalitní frézky na nehty s velmi širokým rozpětím, kde si zcela jistě vybere každá z vás.
Co to vlastně nehtové frézy jsou? Jak se dělí a jaké kritéria potřebujete znát pro svoji práci? I o tom je tento článek. Frézky pak najdete v našem e-shopu, kde je k jednotlivým frézkám detailní popis.
Jedná se o různé nástavce do brusek pro přístrojovou manikúru nebo pedikúru. Frézky na nehty umožňují rychlou a hygienickou práci při úpravě nehtů. Jedná se o velmi účinné a rychlé broušení materiálu, dokonalé odstranění nadnehetní blanky, odstranění kůžičky. Používají se na suchý nehet bez použití změkčovače. Použití frézek je bezpečné i při práci v problémových místech. Je však třeba mít zkušenosti a být velmi opatrná. Přístrojová manikúra není vhodná pro děti, osoby s malými nebo žádnými zkušenostmi. Hrozí velké riziko poranění.
FRÉZKY DĚLÍME:
- PODLE POUŽITÍ
- PODLE HRUBOSTI
- PODLE TVARU
Nehtové frézky používáme buď na materiál nebo na přírodní nehet. To je velmi důležité rozlišit, aby nedošlo k poranění nebo narušení přírodního nehtu. Dále se frézky dělí podle hrubosti - od super jemné po super hrubou. Zase je důležité zvážit jejich použití. A nakonec TVAR. Frézky mají nespočet možných tvarů. Každý tvar má nějakou svoji funkci a každému vyhovuje něco jiného. Je dobré vyzkoušet více možností a většinou se ustálíte maximálně na 3 až 5 frézkách, se kterými uděláte všechno.
FRÉZKY PODLE POUŽITÍ
Frézky používáme buď na odbrus nebo úpravu materiálu a nebo na přírodní nehet. Tohle je velmi důležité rozlišit.
FRÉZKY NA UMĚLÉ NEHTY
Nejčastěji se setkáváme s názvy - karbidové, wolframové, keramické nebo titanové. Všechny patří k tvrdým a velmi odolným materiálům.
Nejlepší a nejdražší z tvrdokovu je právě Karbid Wolframu - jednoho z nejtvrdších a nejodolnějších materiálů na trhu. Wolfram je extrémně tvrdý, obtížně tavitelný kov. Díky jeho vlastnostem se během provozu frézka nezahřívá. Příčné drážky zajišťují maximální efektivitu a rychlost práce. Je velmi ostrá a zaručuje dlouhou životnost frézy. Charakteristické pro tyto frézy je špičkové zpracování, trvalá ostrost a dokonalé vyvážení umožňující příjemnou práci bez jakýchkoli vibrací. Jsou odolné proti korozi. Bez problémů se dají dezinfikovat a sterilizovat. Vhodné k broušení všech materiálů (akryl, poly gel, gel, rubber, s opatrností i gel lak a rocklac).
Další, dost často používaný materiál je keramika - Díky konstrukci a materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, se tyto frézky při práci nezahřívají. Keramické frézky nepřenáší vibrace na nehet zákaznice. Jsou ostré, odolné a mají dlouhou životnost. Výhodou keramických frézek je ta, že je antialergenní a tak je vhodná pro klientky mající alergii na kov. Bez problémů se dá dezinfikovat a sterilizovat. I tyto jsou vhodné k broušení všech materiálů (akryl, poly gel, gel, rubber, s opatrností i gel lak a rocklac).
FRÉZKY NA PŘÍRODNÍ NEHTY
Na přírodní nehty jsou nejvhodnější a nejlepší diamantové frézky. Jsou vyrobeny z odolného karbidu obalené diamantovým brusem.
DIAMANT - Diamant je nejtvrdší známý přírodní minerál (nerost), jde o krystalickou formu uhlíku C. V Mohsově stupnici má tvrdost 10 (nejvyšší) a je například 140x tvrdší než korund (na stupnici tvrdosti má číslo 9). Další z jeho vlastností je odolnost vůči kyselinám a vysoká tepelná vodivost. Diamanty vznikly krystalizací před miliony let v hloubi Země, působením vysokých tlaků a teplot na jiné formy uhlíku. Jen asi 20% vytěžených (přírodních) diamantů je dostatečně čistých a správně barevných pro použití ve šperkařství, 80% diamantů se využívá průmyslově – především jako součást řezných, brusných a vrtacích diamantových nástrojů nebo jako brusivo (pasty, prášek).
Diamantové frézky jsou vhodné především na přírodní nehty. Slouží k obroušení nadnehetní blanky, k úpravě a odstranění kůžičky v okolí nehtového lůžka. Dále umožňují úpravu nehtových valů, trhlin, mozolů i pro pedikérské potřeby. Práce s diamantovými frézkami je hygienická, rychlá a precizní. Podle potřeby volíme správný tvar i hrubost. Diamantové frézky můžeme také použít k podbroušení nehtu. Nejčastější použití je pro hloubkovou manikúru. POZOR! Jestliže nemáte dostatek zkušeností může dojít k poranění. U přírodního nehtu se jedná pouze o
odstranění mastného filmu z nehtu. Nesmíte s nimi brousit nehtovou ploténku, ale pouze nadnehetní blanku nebo nehtovou kůžičku.
Při použití diamantové frézky doporučuje nízké otáčky na vaší brusce.
FRÉZKY PODLE HRUBOSTI
Hrubost frézek se dělí na 6 typů. Je zažité, že frézky jsou rozděleny barevným proužkem a jednotlivá barva určuje hrubost diamantového zrna nebo velikost drážek.
Hrubost volíme úměrně k výkonu, který chceme provádět. Dalším aspektem by měl být materiál, který chceme brousit. Důležitým kritériem při volbě hrubosti frézky by měl být cit. Předpokládáme, že na kůžičku si nevezmeme super hrubou a na akryl super jemnou.
FRÉZKY PODLE TVARU
Tvarů je nespočet. Každému vyhovuje něco jiného. Nejběžnější tvary jsou však plamínek (slza, kapka, vajíčko, šiška), kužel, válec, špička.
Mohou mít různé délky, šířky a zaoblení. Ideální je absolvovat kurz nebo prostě a jednoduše vyzkoušet co vám bude vyhovovat.
JAK SE O FRÉZKY STARAT
Po každém použití frézky očistěte kartáčem. Pozor! Pro čištění frézek nepoužívejte kovové kartáčky, takto se frézky velmi rychle tupí a jejich životnost a doba použitelnosti se tím značně zkracuje. Doporučujeme po každé zákaznici čistit frézky ve sterilizátoru nebo ultrazvukové myčce. Jestliže se frézky nečistí (obzvlášť diamantové) ucpávají se a snižuje se jejich brusný výkon.
TIP:
- Abychom předešli poranění, je velmi důležité dbát na zafixování ruky při broušení. Opora ruky nás chrání před možným sklouznutím ruky, která drží brusné pero.
- Pozor na směr pilování! Většina frézek má speciální zářezy, které pak umožňují pilování pouze jedním směrem. V případě pilování proti směru zářezů, hrozí takzvané „kopnutí“ frézkou. Tento moment je velice nepříjemný jak pro Vás tak i pro zákaznici.
- S bruskami nikdy nepracujte na plný výkon otáček. Silně se tím zatěžuje motor a broušení se tím neurychlí. Pokud jsou otáčky příliš vysoké, materiál nestačí při broušení z frézky vypadávat a zůstává mezi zářezy. Tímto se frézka zahltí a výrazně se tím sníží výkon broušení.
- Otáčky přizpůsobte typu frézky a své zručnosti. Jiné otáčky volte na materiál, jiné na přírodní nehet.
- Když brousíme je potřeba dosáhnout plynulého pohybu frézky nebo nástavce po nehtu. Pokud se při broušení zastavíte na jednom místě, hrozí popálení nebo probroušení nehtové ploténky. Jestliže nemáte potřebnou zručnost nebo jistotu, raději snižte otáčky broušení. Tím předejdete možnému poranění.